Догляд за шкірою обличчя влітку.

Догляд за шкірою варто обирати, спираючись також і на пору року. Те, що підходить для зимової б’юті-рутини, зовсім не актуально влітку – та навпаки. Подібне правило стосується не тільки вибору крему для жирного типу шкіри. Кожен із них потребує окремої лінійки для зимового та літнього догляду. А ще варто пам’ятати про основні правила піклування про шкіру під час літньої спеки.

Літні правила догляду за шкірою.

Влітку на шкіру негативно впливає велика кількість ультрафіолету, пилу, висока температура. Якщо ви плануєте відпочивати біля моря, то солона морська вода також не є корисною для епідермісу. У цей період є ризик появи пігментних плям, чорних цяток, новоутворень. Також влітку у шкірі виробляється менше еластину та колагену. Але правильний догляд допоможе мінімізувати потенційну шкоду:

  1. Ретельне очищення обличчя. Сальні залози влітку працюють більш активно, тому потрібно не забувати вчасно вмиватись. Протягом дня можна очищувати обличчя за допомогою ватного диску із тоніком чи лосьйоном. Але не варто захоплюватись надто активним очищенням чи використовувати агресивні засоби.
  2. Обирайте засоби із легкою текстурою. Для літа ідеальним варіантом буде легкий крем-флюїд чи гель. Це ж саме стосується й тональних засобів – відмовтесь від щільних текстур. Краще використовувати кушон. Але найкраще – обходитись взагалі без тональних продуктів під час денної спеки.
  3. Обов’язково використовуйте сонцезахисні фільтри. Вони повинні бути у денному кремі та тональному засобі. При надмірній чутливості до сонця та при бажанні засмагати, придбайте окремий сонцезахисний крем. Продукт повинен захищати від УФ-променів різного типу.

Як правильно використовувати крем із SPF.

Найважливішим літнім продуктом є крем із SPF, який потрібно наносити кожного разу перед виходом на вулицю та періодично оновлювати. Обирайте засіб із показником мінімум 30. Тільки у цьому випадку можна розраховувати на те, що він вбереже від пігментації, опіків, передчасного старіння.

Також потрібно й правильно користуватися кремом із SPF:

  • Наносьте продукт за 30 хвилин до виходу із дому – це потрібно для того, щоб він повністю поглинувся та почав діяти.
  • Рівномірно розподіляйте продукт не тільки по обличчю, але й по шиї та зоні декольте.
  • Оновлюйте крем кожні 2 години. Якщо не має можливості зробити це «з нуля», користуйтеся спреями, кушонами.
  • Пам’ятайте, що SPF із різних засобів не сумуються. Тому, при використанні тонального засобу із SPF15 не варто купувати сонцезахисний крем із SPF20 – результату у 35 ви не отримаєте.

Чи можна влітку використовувати кислоти для шкіри?

Деякі типи шкіри потребують використання кислот. Але вони підвищують чутливість до сонця, тому варто робити це обережно або взагалі відмовитись. Наприклад, гліколевою кислотою користуватись влітку не варто. Азелаїнову, мигдальну або ферулову використовувати можна, але після завжди потрібно наносити крем із високим показником SPF.

Деякі поради щодо декоративної косметики.

Вище ми вже згадували про те, що влітку варто використовувати легші тональні основи – наприклад, кушони, ВВ-креми. Покриття повинно бути невагомим, не утворювати ефект «сауни». Також варто відмовитись від праймерів, які формують на поверхні обличчя плівку – це може спричинити як мінімум дискомфорт.

Для губ варто обрати тінт, а не водостійку помаду. Краще, якщо засіб буде містити сонцезахисний фільтр. У спеку краще не користуватись тушшю чи підводкою. Але, якщо є така необхідність, обирайте водостійкі продукти. Змивати їх потрібно двофазним засобом чи гідрофільною олією так, щоб не було залишків.