Користь вітаміну А в косметичних засобах.
Вітамін А або ретинол – популярний складник, який додають до різних косметичниз продуктів. Його ще називають «вітаміном молодості», адже він відомий своїми властивостями сповільнювати процеси старіння. Окрім цього, він є ефективним саме у косметиці, адже діє так набагато краще, ніж при споживанні звичайного вітаміну А у вигляді харчової добавки.
Властивості та особливості ретинолу.
Ретинол стимулює процеси оновлення клітин, завдяки чому подовжує молодість шкіри. Він сповільнює процес старіння, тому найчастіше його використовують у антивіковій косметиці. Які ще властивості має цей компонент:
- Діє як антиоксидант, блокуючи вільні радикали, а саме вони є причиною передчасного старіння.
- Активізує вироблення власного еластину та колагену, що зменшує зморшки та підвищує пружність.
- Прибирає пігментацію, запобігаючи надмірному виробленню меланіну.
- Зменшує кількість запалень, регулює вироблення себуму.
Варто зазначити, що найкращі результати застосування ретинолу будуть помітні після 6 місяців безперервного застосування – це мінімальний термін. Концентрація повинна починатись із 0,2% - конкретний показник залежить від стану шкіри та її проблем.
Ретинол підходить будь-яком типу шкіри. Якщо мова про вікові зміни, то цей компонент зробить обличчя більш молодим, із рівним тоном та меншими зморшками. Жирна шкіра із висипаннями стає більш матовою, менше страждає від запалень, отримує рівний тон. Суха та чутлива шкіра також потребує ретинолу для зменшення кількості почервонінь та чутливості. Але тут потрібно обирати таку концентрацію, яка б не викликала подразнення.
Незважаючи на універсальність, ретинол має й протипоказання до застосування, а саме:
- При підвищеній чутливості до вітаміну А.
- Під час вагітності та годування дитини.
- При використанні препаратів із відлущуючою та очищаючою дією.
Також варто пам’ятати, що під час використання засобів із ретинолом можуть виникнути побічні ефекти, які є варіантом норми. Не обов’язково з ними стикнетеся саме ви, але варто бути готовим. Так, застосування ретинолу може викликати почервоніння, лущення, сухість. Якщо подібні недоліки з’явились, варто зменшити концентрацію ретинолу або рідше використовувати засіб. Взагалі спочатку ретинол варто застосовувати раз на 1-2 дні, щоб шкіра звикла до нього.
Правила використання ретинолу.
Щоб застосування косметики із ретинолом принесло тільки користь, варто пам’ятати про деякі правила. Перш за все, це те, що засоби можна наносити лише на ніч. Це пов’язано із тим, що вітамін А руйнується при дії сонячних променів. Не наносьте продукт одразу на очищену шкіру – варто трохи почекати. Також під час користування ретинолом добре зволожуйте обличчя, адже він підвищує вірогідність сухості.
Не забувайте й про наступні правила:
- Одночасно із застосуванням ретинолу приймайте цинк. Це необхідно для того, щоб компонент перетворився на ретиноєву кислоту, яка краще впливає на шкіру.
- Користуйтесь сонцезахисними кремами, адже чутливість до ультрафіолету в цей період підвищується. Ігнорування правила може призвести до подразнень та опіків.
- Добре закривайте косметику, адже вітамін А руйнується під дією світла й повітря.
- Додайте до догляду зволожувальні маски та сироватки, особливо, якщо у вас суха та комбінована шкіра.
Обираючи продукти із ретинолом, звертайте увагу й на виробника. Це повинна бути надійна компанія із гарною репутацією. Це гарантує ефективність косметики, склад якої буде підібрано таким чином, щоб вона почала покращувати стан шкіри.