Кислоти в догляді за обличчям.
Косметика із кислотами є доволі популярною, адже дозволяє вирішити велику кількість проблем. Але із цими компонентами варто бути обережними, адже при неправильному виборі вони можуть завдати шкоди. Та не варто кислот боятись загалом – якщо правильно обрати засіб та дотримуватись порад щодо використання, можна отримати вражаючі результати.
Види кислот та їх дія.
Усі кислот знижують рівень рН, завдяки чому вони видаляють відмерлі клітини, активують процеси відлущування, стимулюючи таким чином оновлення шкіри. Усі кислоти можна розділити на дві великі групи:
- АНА – вони представляють собою водорозчинні молекули, які здатні м’яко відлущувати та вирівнювати тон, позитивно впливати на текстуру. До цієї групи відносять молочну, мигдальну та гліколеву кислоти.
- ВНА – вони є жиророзчинними молекулами, які розчиняюь себум і можуть глибоко проникати в пори для очищення. Разом із відлущенням мертвих клітин, вони також регулюють вироблення себуму, борються із бактеріями. До таких кислот відносять саліцилову.
Кожен вид кислот спрямований на вирішення конкретний проблем. Не можна сказати, що продукти є універсальними, адже підходять певним типам шкіри із типовими для них проблемами.
Найпопулярніші види кислот:
- Гліколева. Вона активізує вироблення колагену вирівнює колір обличчя та бореться з гіперпігментацією, запобігає утворенню комедонів, вугрів. Якщо у вас чутлива шкіра, або це перший кислотний засіб, краще обрати щось більш делікатне.
- Молочна кислота. Вона одночасно відлущує та зволожує. Компонент підходить для позбавлення від гіперпігментації, для поліпшення тонусу, боротьби з тьмяністю. На відміну від гліколевої кислоти, вона діє набагато м’якше, не викликаючи лущення та подразнення. Підходить для чутливої та сухої шкіри.
- Мигдалева. Компонент м’яко та дбайливо відлущує, має антибактеріальні властивості. Мигдалева кислота підходить для чутливої шкіри, схильної до акне. Особливість – варто налаштуватись на те, що ефект буде помітний не одразу. Також мигдалеву кислоту потрібно зберігати подалі від сонячних променів.
- Саліцилова. Вона має жиророзчинну формулу, завдяки чому глибоко проникає в пори, очищає та нормалізує вироблення себуму. Протизапальні та антибактеріальні властивості компоненту запобігають утворенню запалень. Саліцилова кислота добре відлущує, вирівнює тон та прибирає постакне.
- Азелаїнова. Вона показана при висипаннях, запаленнях та нерівномірному тоні. Компонент знімає подразнення, запобігає появі акне та пігментації. Діє ця кислота м’яко, тому підходить майже усім.
Для легкого відлущування достатньо кислотної пінки для вмивання. Якщо потрібно вирішити локальні проблеми, наприклад, чорні цятки чи постакне, підійдуть спеціальні серветки, просочені кислотним складом. Якщо ж потрібні продукти тривалої дії, то звертайте увагу на сироватки та креми.
Як правильно користуватися засобами із кислотами?
Використовувати продукти із кислотами краще у вечірній час через те, що вони підвищують чутливість шкіри до сонячних променів. Вранці перед виходом і дому обов’язково потрібно нанести сонцезахисний крем із високим рівнем захисту. Взагалі кислотний догляд потрібно починати восени та взимку, щоб до весни вирішити ті проблеми, які вас турбують. Сонце у цей період є менш активним, тому немає ризику отримати опік чи дискомфорт.
Не можна одночасно використовувати кислоти та ретинол. Особливо це стосується шкіри чутливого типу. Також не можна поєднувати засоби із різними видами кислот, якщо це не зроблено самим виробником у одному продукті.