Рекомендації по догляду за куперезною шкірою.
Шкіра з куперозом відрізняється тим, що має виражені та помітні капіляри. Через це вони дуже реагують на зовнішні подразники – і обличчя червоніє. Найчастіше розширені капіляри спостерігаються в зоні носа та щік. Також куперозна шкіра є дуже чутливою, часто це супроводжується схильністю до сухості. Але не варто думати, що розширені судини – це проблема лише сухого типу шкіри. Вони можуть поєднуватися із жирним типом. У будь-якому випадку таке обличчя вимагає особливого догляду.
Особливості шкіри із куперозом.
Кровеності судини шкіри із куперозом розташовані достатньо близько до поверхні. Через це вони дуже сприйнятливі до зовнішніх факторів. У ситуаціях, коли «звичайна» шкіра не зреагувала б, куперозна обов’язково дасть знати, що подразник впливає на неї.
Що може посилювати почервоніння:
- паління та алкогольні напої;
- сильні фізичні навантаження;
- сауна та баня;
- перепади температур, зокрема – спека;
- сонячні промені;
- стрес.
Все це призводить до того, що лице червоніє. Таке доповнення до зовнішності мало кого радує. Тому потрібно звернути увагу на догляд, який дозволить зменшити чутливість шкіри та «тримати» її під контролем. Хоча, звісно, повністю вирішити проблему допоможе лише за допомогою медичних маніпуляцій, зокрема, лазеру. Але правильний вибір косметики все одно є важливим, щоб уникнути ускладнень та зберегти красу.
Як правильно доглядати за куперозною шкірою?
Окрім правильно обраної косметики, потрібно дотримуватись й певних принципів самого догляду. Вони є важливими, адже без них навіть найбільш якісні засоби не подіють так, як ви хочете. Що ж саме потрібно робити, щоб зменшити прояв куперозу:
- При нанесенні косметики не розтирайте шкіру – робіть це легкими рухами. Це ж саме стосується й масажу обличчя. А от роликовий масаж чи масаж гуаша краще взагалі не робити.
- Завжди користуйтеся сонцезахисними продуктами. Вони вкривають обличчя шаром, який не дає шкірі всередині нагріватися. Це запобігає появі почервонінь. Сонцезахисний крем треба оновлювати кожні 2 години.
- Вмивайтеся теплою водою, а не гарячою чи холодною. Якщо сушите волосся феном, уникайте направлення потоку повітря в сторону обличчя.
- Не користуйтеся механічними скрабами та пілінгами. Будь-які продукти, які вимагають розтирання, повинні бути табу. Ватними дисками теж краще не користуватись.
- Відмовтеся від бані та сауни, адже висока температура провокує прояви куперозу. З цієї ж причини краще не засмагати влітку, навіть, якщо ви сидите в тіні. Краще уникати прогулянок у спекотну пору дня. Якщо ви займаєтесь спортом, обирайте тренажерній зал із гарною системою кондиціонування та не відвідуйте його у «пікові» часи, коли у приміщенні багато людей.
Окремо слід згадати про кислоти та ретинол. Їх можна застосовувати до шкіри із куперозом, але робити це потрібно обережно. Не всі кислоти їй підходять. Можна користуватись саліциловою, азелаїновою, РНА-кислотами. Завжди звертайте увагу на концентрацію діючої речовини. Для цього краще звернутись до дерматолога, щоб не зашкодити шкірі та не погіршити її стан.
При догляді користуйтеся косметикою, яка підходить вашому типу шкіри. Вона не повинна містити компонентів, які розігрівають шкіру, роблять легкий пілінг чи якимось іншим чином чинять механічну дію. Все це призведе до появи почервонінь. Починайте догляд із вмивання м’якою пінкою чи гелем, завжди нормалізуйте рН за допомогою тоніку, наносьте крем та сироватку. Додайте до б’юті-рутини зміцнюючі маски, які поступово зменшать інтенсивність почервонінь.