Що таке SPF, та як правильно обрати сонцезахист.

Сонячна погода – це добре, але вона може негативно позначитись на стан шкіри. Особливо, якщо вона схильна до появи опіків та почервонінь. Загалом краще захищати тіло та обличчя від сонця, використовуючи креми із SPF. Це потрібно для профілактики пігментації та потенційно небезпечних новоутворень.

SPF та його особливості.

SPF – це сонцезахисний фактор, який показує ефективність крему. В залежності від показника, крем дає можливість безпечно перебувати на сонці певну кількість часу. Наприклад, SPF 15 блокує приблизно 93% променів, а SPF 50 – 98. Це дозволяє насолоджуватись сонячною погоду без шкоди для шкіри.

Фільтри SPF можуть бути фізичними та мінеральними. Вони утворюють на поверхні шкіри прозору плівку, яка буквально віддзеркалює сонячні промені. Їх недоліком можна вважати лише те, що вони можуть бути помітними, залишаючи білий фініш. Але цей тип захисту працює саме так. Зазвичай у якості фізичних фільтрів виступають діоксин титану або оксид цинку. Саме такі фільтри рекомендовані для дітей, адже вони не поглинаються шкірою, а залишаються на її поверхні. Мають фізичні фільтри і недоліки – вони можуть бути комедогенними, а також потребують періодичного оновлення після купання, протирання рушником і т.п.

Хімічні або органічні фільтри поглинають сонячне проміння, перетворюючи його на енергію. Зазвичай такі продукти мають вигляд крему, який не має кольору, швидко поглинається, не залишає по собі відчуття плівки. При виборі такого продукту враховуйте, для якого типу шкіри він призначений – сухої, чутливої, жирної. Це вказано на упаковці та має велике значення, адже неправильний засіб може погіршити стан шкіри.

Обираємо захист від сонця в залежності від фото типу.

Перед тим, як замовляти крем із SPF, варто оцінити фото тип шкіри. Від цього напряму залежить те, який саме ступінь захисту вам потрібен:

  • Дуже світла шкіра, яка не засмагає, а тільки обгорає – обирайте SPF 50+, користуйтеся ним навіть знаходячись у тіні.
  • Світла шкіра, яка може мінімально засмагати – їй потрібен SPF 30.
  • Світла та злегка смаглява шкіра - засмагає вона поступово, але може обгоріти без захисту. Обирайте SPF у діапазоні від 15 до 30.
  • Темна шкіра, яка добре засмагає та не обгорає – їй підходить SPF 15-20. Якщо не можете визначитись самостійно, зверніться до дерматолога.

Він точно визначить тип шкіри та порадить, який саме засіб замовити.

Як правильно користуватись сонцезахисним кремом?

Навіть найбільш якісний крем не принесе користі, якщо ним неправильно користуватись. Якщо ви придбали продукт для обличчя, то правила нанесення виглядають наступним чином:

  1. Рівномірно нанесіть невелику кількість продукту не тільки на обличчя, але й на шию.
  2. Втирайте крем круговими рухами.
  3. Наносьте продукт за півгодини до виходу із дому.
  4. Кожні 2 години оновлюйте засіб, особливо, якщо купаєтесь або активно займаєтесь спортом.

Для тіла правила такі ж самі – оновлювати кожні 2 години, наносити рівномірним тонким шаром. Але не забувайте, що захисту від сонця потребують також долоні та задня частина шиї - ці ділянки дуже часто пропускають, а вони також можуть обгоріти. Також не забувайте користуватись додатковими аксесуарами для захисту, якщо шкіра є надто чутливою – капелюхи із широкими полями, кепки, закритий одяг.

Пам'ятайте, що сонцезахисний крем, придбаний цього сезону, не підходить для наступного. Після відкриття упаковки будь-який косметичний засіб має певний строк використання. Зазвичай це – півроку. Тому не варто користуватись минулорічним кремом із SPF, адже він не дасть бажаного захисту.