Що має бути у кожної дівчини з доглядової косметики?

На ринку існує чимала кількість доглядової косметики для будь-яких потреб. Кожна жінка чи дівчина може обрати те, що потрібно саме її шкірі. Можна замовити засоби будь-якої цінової категорії. Але як не загубитись у різноманітті пропозицій та обрати те, що дійсно необхідно?

Обираємо косметику для догляду за шкірою.

Базовий догляд за шкірою складається із декількох етапів: очищення, тонізування, зволоження та живлення, захист. Звісно, залежно від типу шкіри, потрібно буде додати специфічні продукти, наприклад, засоби із кислотами для освітлення. Але базовими продуктами є саме ті, що потрібні для очищення, зволоження та живлення.

Що потрібно для регулярного догляду за шкірою:

  1. Засоби для демакіяжу. Це продукти для ретельного очищення шкіри від декоративної косметики. Багато хто цей етап пропускає, просто вмиваючись. Але саме демакіяж із використанням гідрофільної олії чи міцелярної води дозволяє максимально ефективно прибрати косметику.
  2. Засоби для вмивання. Ними користуються вранці та ввечері для того, щоб прибрати залишки косметики, себум, забруднення. Обираючи продукт, слідкуйте за тим, щоб він не містив агресивних сульфатів. Особливо це важливо, якщо у вас суха чи чутлива шкіра.
  3. Продукти для тонізації. Після очищення скористайтесь лосьйоном чи тоніком. Їх завдання: підготовка шкіри до нанесення крему чи сироватки, нормалізація рівня рН.
  4. Сироватки та креми. Їх використовують один за одним, не можна користуватись сироваткою без крему. Ці засоби обирають залежно від типу шкіри.
  5. Крем під очі. Такий засіб створений для ніжної шкіри повік, яка потребує особливого догляду та захисту. Креми добре зволожують, тонізують, запобігають появі зморшок.
  6. Маски. Їх потрібно робити 1-2 рази на тиждень. Продукт обирайте залежно від потреб шкіри та її типу.

Як правильно обирати доглядову косметику?

Косметику треба обирати не тільки, залежно від типу шкіри, але також, зважаючи на сезон. Не може один продукт бути універсальним для зими та літа. Як мінімум засоби для літнього періоду повинні мати більш легку консистенцію, щоб швидко поглинатись, не залишати масної плівки.

Для весни та літа обирайте продукти, які містять сонцезахисні фільтри. Навіть, якщо ваша шкіра не схильна до сонячних опіків, захист – це важлива складова для профілактики раннього старіння, появи пігментації. Для осені та зими замовляйте продукти, які містять додатковий захист від холодного повітря та вітру. Вони містять більше живильних компонентів, мають більш щільну консистенцію.

Відлущування або ексфоліація потрібна будь-якому типу шкіри. Цим ви допомагаєте епідермісу оновлюватись, що особливо важливо після 30 років, коли ці процеси сповільнюються. Регулярний пілінг робить обличчя більш сяйливим, тон – рівномірним, запобігає появі лущення та сухості, появі чорних цяток. Окрім цього, відлущування дозволяє шкірі краще сприймати доглядову косметику – вона буде більш ефективною.

Нормальний рН шкіри – приблизно 4.7. Це дозволяє підтримувати місцевий мікробіом і захисний шар, запобігаючи надмірній чутливості та висипанням. Якщо мікробіом порушено, шкіра починає страждати від запалень, почервоніння, подразнення. Обирайте косметику, рН якої знаходиться в межах від 4 до 6.

Не залишайте декоративну косметику на ніч, навіть, якщо дуже втомились. Якщо не вмитись перед сном, то це спровокує появу висипань. Пов’язана така реакція шкіри із тим, що декоративна косметика у комбінації із себумом та пилом стає середовищем для розмноження бактерій. Саме тому засинати із макіяжем – це суворе табу!