Особливості догляду за шкірою у підлітків.
Підлітковий вік – складний період у житті кожної людини. У цей період самооцінка дитини нестабільна, адже хочеться бути привабливою та бездоганною. Чимало проблем виникає через шкіру, яка гостро реагує на гормональну перебудову організму. Тому підлітки часто стикаються із такими проблемами, як висипання, надмірна чутливість, сухість або жирність. Але правильно підібраний догляд допоможе значно покращити ситуацію та уникнути випадку, коли доводиться приховувати недоліки за великою кількістю декоративної косметики.
Особливості підліткової шкіри.
Перш за все, якщо у підлітковий період шкіра починає дуже турбувати через висипання та запалення, то це однозначно привід звернутись до дерматолога. Тільки фахівець може точно сказати, чим саме є проблема – віковими особливостями чи захворюванням. Акне потрібно саме лікувати, адже жодна косметика не допоможе від нього позбутись. Хоча ніхто не заперечує, що догляд є дуже важливим для цього.
Найчастіше у підлітковий період з’являються розширені пори, чорні цятки, запалення та висипання. Шкіра стає надто жирною, швидко з’являється характерний масний блиск. Неправильний догляд може тільки погіршити ситуацію. І тут мова не лише про застосування зволожувального крему до жирної шкіри. Якщо її надмірно сушити, то це також не піде на користь.
Починати доглядати за шкірою «по-дорослому» варто тоді, коли ви помітили негативні зміни у шкірі. Це означає, що почалася гормональна перебудова організму. У деяких дітей вона починається вже у 10 років, у інших – у 14. Але до цього варто прищепити дитині базові норми гігієни – щоденне вмивання вранці та ввечері із використанням спеціальних засобів для обличчя.
Базові правила догляду за підлітковою шкірою.
У підлітковому віці доглядати за шкірою потрібно навіть тоді, коли вона не має ніяких проблем. Наприклад, якщо її можна віднести до нормального типу. Очищення, тонізування та зволоження все одно потрібні. Якщо підліток користується косметикою, варто змивати її кожного разу, ніколи не лягати спати з макіяжем.
Що потрібно пам’ятати при догляді за підлітковою шкірою:
- Уникайте засобів на спиртовій основі. Не намагайтеся з їх допомогою зробити жирну шкіру більш матовою. Це тільки спровокує появу надмірного масного блиску, а також знищить мікробіом. Останнє призводить до висипань та почервонінь, надмірної чутливості.
- Не користуйтеся пілінгами надто часто, тим паче – щодня. Якщо є висипаня, то абразивний пілінг взагалі є шкідливим. Замінити його варто на кислоти. Але ними також не можна користуватися часто – тільки так, як зазначив виробник або рекомендував дерматолог.
- Не видавлюйте прищі та не торкайтесь руками запалень. Механічне пошкодження призведе тільки до того, що після загоєння на шкірі залишиться пляма або рубець. Також це може спровокувати зараження.
- Обирайте догляд залежно від типу шкіри та запасіться терпінням. Не варто очікувати стійкого результату через тиждень. Користуйтеся косметикою мінімум місяць перед тим, як зрозуміти, чи варта вона витрачених коштів. Але, якщо шкіра реагує на неї подразненням та запаленнями, варто одразу ж припинити використання.
- Запалення підсушуйте локально, використовуючи точкові засоби. Але не можна їх наносити на велику ділянку шкіри, адже вони можуть спровокувати лущення.
Також потрібно кожного тижня мити пензлики та губки для макіяжу, змінювати наволочку на подушці. Для обличчя обов’язково повинен бути окремий рушник, який теж варто прати якомога частіше. При активних висипаннях дерматологи рекомендують після вмивання витиратись одноразовим паперовим рушником.