Яким має бути рН в косметиці?
Показник рН вказує на те, чого більше у речовині – лугу чи кислот. Даний показник може коливатись від 0 до 14. Для шкіри ці цифри знаходяться в межах 4,7 до 5,7. При нанесенні косметики рівень змінюється в ту чи іншу сторону. Якщо обрати засіб неправильно, якщо він не відповідає рН вашої шкіри, то це може призвести до неприємних наслідків.
рН шкіри та його особливості.
Здорова шкіра має дещо кисле середовище, адже її мантія є кислотною. Це необхідно для того, щоб вберегти епідерміс від шкідливих бактерій, зневоднення, несприятливої дії ультрафіолету. Потрапляння надто лужних компонентів на поверхню шкіри може порушити цей баланс, що спричиняє появу сухості, подразнення, висипань та запалень. Також це може стати причиною бактеріальних інфекцій.
Але й надмірна кислотність шкіри – це також погано. У цьому випадку на поверхні шкіри спостерігається стягнутість, надмірне лущення, можуть навіть з’явитись мікротріщини.
рН шкіри можна порушити не лише невідповідною косметикою. Чималу роль у цьому грає й вода, якою ми вмиваємось. Надто жорстка вода також здатна завдати шкоди. Якщо після вмивання вас турбує стягнутість, свербіж, подразнення, це говорить про те, що водопровідна вода порушує рН шкіри.
Кислотність самої шкіри відрізняється в залежності від її типу. Так, у нормальної це приблизно 5,5, у сухої – від 3 до 5.5, а жирна може сягати показника 6 рН. Показник шкіри голови відрізняється від обличчя – він коливається між 4,5 і 5,5, а волосся має більш кисле середовище – приблизно 4. Точно визначити показник рН саме вашої шкіри можна, звернувшись до дерматолога. Вони використовують для цього спеціальні прилади, які можуть точно визначити кислотність.
Кислотність косметики: якою вона повинна бути?
Найбільш оптимальним вважається рН на рівні 5,5. Але обирати засіб потрібно, відштовхуючись від особливостей саме вашої шкіри. Наприклад, для жирної шкіри показник 5,5 може бути завеликим.
Різна косметика має різні показники рН:
- Крем для обличчя – від 5 до 5,5, для жирної шкіри рН буде знижений, для сухої – підвищено.
- Креми для рук та ніг – 5,5-6.0.
- Шампунь – від 5.0 до 5.5.
- Гель для душу – 5-6 рН.
- Тонік для обличчя – від 4,5 до 5,5.
- Кондицінер та бальзам для волосся – від 4 до 5,5.
При догляді за шкірою відмовтеся від звичайного твердого мила, рН якого коливається між 7 та 9. Він буде просто порушувати захисну мантію шкіри, у результаті чого вона стане сухою та подразненою. Краще при купанні віддавати перевагу гелям для душа та рідкому милу.
Шампунь повинен мати рН від 5 до 7. Нижчі показники можуть призвести до того, що волосся стане сухим та ламким. Для продуктів, спрямованих на догляд за обличчям, рН повинен бути у діапазоні між 5 та 7. Але для жирної шкіри варто обирати продукти із рН від 3 до 5. Важливе зауваження – якщо крем знаходиться у звичайні баночці без дозатора, не варто діставати його звідти пальцями. Цим ви порушуєте рН продукту, через що він починає швидко псуватись.
Окремо слід згадати про пілінги. Вони мають низький рН – менше 3,5, але для домашніх засобів виробники цей показник дещо завищують. У будь-якому випадку часто користуватись пілінгами не варто, адже вони порушують ліпідний шар.
Ознаки його пошкодження можуть бути наступними:
- Тьмяний колір та сухість, лущення.
- Надмірна чутливість, часті подразнення.
- Поява запалень та висипань.
- Надмірна кількість пігментних плям.
- Повільне загоєння ран.
Стоншення гідроліпідного бар’єру може стати одним із провокуючих факторів появи розацеа та екземи. Так, ці хвороби частково з’являються через генетичні проблеми, але пошкодження захисної мантії призводить до їх «дебюту».