Що таке ретиноїди, їхні типи та переваги для шкіри обличчя.
Ретиноїди є похідними від ретиноєвої кислоти, яка є аналогом вітаміну А. Цей компонент часто використовують при створенні косметики для догляду за шкірою. Ретиноїди покликані регулювати кількість себуму, стимулювати процеси оновлення та знімати запалення, зміцнювати ліпідний шар.
Ретиноїди та їх дія.
Ретиноїди здатні добре регулювати пігментацію шкіри, освітлюючи її та блокуючи появу нових пігментних плям за рахунок пригнічення вироблення меланіну. Це пов’язано із тим, що вони добре стимулюють також і процеси оновлення на клітинному рівні. Регулярне застосування дозволяє підтримувати чистоту шкіри та її рівномірний тон, запобігати передчасному старінню. Саме тому ретиноїди додають у косметику із антивіковою дією і в ту, яка спрямована проти акне та постакне.
Ретиноїди здатні регулювати роботу сальних залоз, завдяки чому шкіра виробляє менше себуму. Вона стає більш матовою та шовковистою. Цей компонент також здатен добре очищувати пори, звужувати їх, прибирати постакне та швидше позбавляти від акне. Останнє робить ретиноїди дуже затребуваними при лікуванні вугрової хвороби. Вони також чинять антибактеріальну та протизапальну дію, посилюють місцевий імунітет. Тому висипання зникають швидше. Використання ретиноїдів курсом дозволяє досягти стійкого ефекту. Вони стимулюють відлущення ороговілого шару шкіри, роблять її більш чистою, зменшують кількість недосконалостей.
Переваги використання ретиноїдів:
- миттєвий ефект без подразнення;
- краща стабільність у порівнянні з ретинолом, для якого ретиноїди є похідними елементами.
Використання ретиноїдів можливе для будь-якого типу шкіри, але особливо рекомендовано для жирної та проблемної. Правильне застосування дозволяє покращити стан епідермісу: він отримує рівномірний тон, зменшується виробництво шкірного сала, зникають недоліки. Компонент також підходить для сухої, чутливої шкіри з помітними судинами. Але тут слід звернути увагу на концентрацію ретинолу в препараті, оскільки високі показники можуть викликати подразнення.
Чи є у ретиноїдів протипоказання та побічні ефекти?
Ретиноїди мають і протипоказання, які треба враховувати, якщо ви плануєте користуватись засобами на їх основі:
- під час вагітності – це може призвести до мутації плоду;
- підвищена чутливість до похідних вітаміну А;
- період годовування груддю;
- використання одночасно з відлущуючими, очищаючими та стягуючими шкіру препаратами.
Ретиноїди мають і побічні ефекти, які можуть виникнути в процесі – але це є варіантом норми, до цього потрібно бути готовою. Так, може спостерігатись лущення, почервоніння, свербіж та сухість, печіння. При виявленні будь-якого з цих побічних ефектів слід зменшити концентрацію або частоту нанесення.
На початку слід використовувати ретиноїди раз на 1-2 дні, щоб шкіра звикала до них. Поступово можна переходити на засіб з більшою концентрацією, а також застосовувати його частіше. Слід згадати, що побічні ефекти частіше виникають при використанні препаратів, які продаються за рецептом, ніж при застосуванні звичайної магазинної косметики. Пов’язано це із концентрацією, адже для звичайних продуктів виробники не додають ретиноїди у великій кількості.
Перед застосуванням ретиноїдів краще порадитись із дерматологом, щоб він допоміг обрати концентрацію, яка підходить саме вам. Також варто не період застосування цього компоненту відмовитись від салонних процедур із кислотами, не засмагати та регулярно користуватися сонцезахисним кремом. Не забувайте добре зволожувати шкіру, щоб уникнути стянутості та сухості.